Witamy w Naszej szkole pływania EasyWave!

   Na początku chcielibyśmy krótko przedstawić Wam kim jesteśmy oraz w jaki sposób pracujemy. EasyWave to młody Zespół składający się z wykwalifikowanych trenerów i instruktorów pływania, którzy mają wieloletnie doświadczenie zarówno w nauce pływania jak i samym pływaniu. Każdy z Nas ma na swoim koncie osiągnięcia, do których zdobywania chcielibyśmy zachęcić swoich uczniów 🙂

Jak prowadzimy zajęcia?

   Wiemy, że każdy z Was w różnym tępie przyswaja wiedzę oraz nabywa nowe umiejętności. Właśnie z tego powodu Nasi instruktorzy dostosowują ćwiczenia indywidualnie do każdego uczestnika zajęć. W celu realizacji tego założenia, utworzyliśmy trzy warianty zajęć ( indywidualne, dwuosobowe i grupowe ( max 5 osób w muszelkach oraz 7 osób w rekinkach ), w zależności od indywidualnych potrzeb uczestnika. W każdej z nich Nasi instruktorzy pomagają rozwinąć swoje umiejętności oraz przezwyciężyć słabości! Ważny jest dobry wybór rodzaju zajęć, gdyż niektórzy potrzebują wsparcia grupy do nauki, a inni preferują indywidualną naukę z instruktorem 🙂 Jeśli nie wiecie, na jakim poziomie się znajdujecie, nasi trenerzy przydzielą Was do odpowiednich, niżej wyciemnionych grup. W razie gdyby któreś z Was osiągnęło szczyt możliwości w danej grupie, zostanie przeniesiony do grupy o wyższym poziomie zaawansowania 🙂

GRUPY PŁYWACKIE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Muszelki

Zależy Nam, by na samym początku nauki uświadomić dzieciom jakie wspaniałe jest pływanie. W tej grupie poprzez zabawę uczymy się podstaw pływania, tj.: oswajamy się i uczymy współpracować z wodą, nurkujemy i puszczamy bąbelki jak muszelki pod wodą oraz  ćwiczymy przyjmowanie prawidłowej pozycji w wodzie, by móc w późniejszych stadiach nauki poprawnie technicznie wykonywać ćwiczenia. W tej grupie instruktor znajduje się w wodzie wraz z dziećmi, natomiast ta grupa liczy maksymalnie 5 osób.

Żółwiki

Jest to druga poziomem grupa zaawansowania. W niej dzieci uczą się pływać perfekcyjnie dwoma podstawowymi stylami pływackimi (kraulem i grzbietem). Instruktorzy kładą nacisk na poprawną technikę pracy nóg, rąk i oddechu w poszczególnych stylach. Nie zapominamy jednak tutaj o dobrej zabawie, która pozwoli Nam doskonalić skoki do wody, czy uatrakcyjni ćwiczenia z poprawnego i wydajnego nurkowania!

Rekinki

Ta grupa jest najwyższa poziomem zaawansowania. W niej trenerzy dopieszczają wcześniej poznane style pływackie (kraul i grzbiet) pod kątem m. in. sportowej techniki pływackiej. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe dwa style pływackie (żabka i delfin), na nich instruktorzy skupiają największą uwagę. Do tej grupy zapraszamy zarówno osoby nieumiejące pływać wyżej wymienionymi stylami oraz tych, którzy znają ich podstawy. Tutaj nauczycie się również prawidłowych nawrotów oraz skoków startowych.

GRUPY PŁYWACKIE DLA DOROSŁYCH

Podstawowa

Do tej grupy zapraszamy osoby, które nigdy nie miały styczności z pływaniem lub boją się zaufać wodzie. Dzięki temu, że instruktor jest razem z uczestnikiem zajęć w wodzie, łatwiej jest mu pokonać wszystkie lęki oraz bariery nieufności w stosunku do wody. W tej grupie nauczysz się podstaw pływania ( poprawnych technicznie pozycji i ich nazewnictwa, czy nurkowania). Pamiętaj, nigdy nie jest za późno na naukę! 🙂

Średniozaawansowana

Jeżeli znasz podstawy pływania, ale chcesz poznać poprawną technikę pływania, to ta grupa jest. w sam raz dla Ciebie! 🙂 Tutaj uczymy sie poprawnie technicznie pływać dwoma podstawowymi stylami (kraulem i grzbietem) oraz poznajemy podstawy pozostałych dwóch: delfina i żabki. Ponad to, ćwiczymy skoki do wody oraz nawroty do każdego z czterech styli pływackich.  Jednym słowem- ostro ćwiczymy!

Zaawansowana

Jeśli brakuje Ci motywacji do chodzenia na basen, bądź masz ochotę potrenować w gronie znajomych, to ta grupa jest dla Ciebie. Tu poprawimy szybkość i wytrzymałość. Trenerzy wprowadzają specjalistyczne ćwiczenia techniczne, pozwalające na szybsze i wydajniejsze pływanie. Jeśli chcesz potrenować do egzaminu lub zawodów, to tylko z Nami!

RODZAJE ZAJĘĆ

Indywidualne

Prowadzone są 1:1 – uczestnik oraz instruktor pływania. Ten typ zajęć preferowany jest przez osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką pływania oraz wymagających 100 % uwagi terenra. Często podczas tych zajęć (w zależności od umiejętności i potrzeb uczestnika) znajduje się wraz z uczestnikiem zajęć w wodzie. W skład opłat za zajęcia indywidualne wchodzą: pakiet „EasyStart”, nauka pływania pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora, dostosowanie zajęć do indywidualnych umiejętności i potrzeb uczestnika, wnikliwa analiza dokonywanych przez uczestnika postępów oraz dostęp do galerii zdjęć. Uczestnik dodatkowo wykupuje bilet wstępu na pływalnię.

Dwójkowe

Na te zajęcia uczęszcza dwóch uczestników o podobnym poziomie umiejętności pływackich wraz z instruktorem pływania. Instruktor w zależności od indywidulanych potrzeb uczestników może znajdować się wraz z nimi w wodzie. W skład opłat zajęcia dwójkowe wchodzą: pakiet „EasyStart”, nauka pływania pod okiem wykwalifikowanego instruktora, dostosowanie zajęć do umiejętności i potrzeb uczestników, wnikliwa analiza dokonywanych przez nich postępów oraz dostęp do galerii zdjęć. Uczestnicy dodatkowo wykupuje bilet wstępu na pływalnię.

Grupowe

Na zajęcia grupowe uczęszcza od 3 do 5 osób wraz z instruktorem pływania. Taką formę zajęć najczęściej wybierają uczestnicy, którzy są już oswojeni z wodą. W skład opłat za zajęcia grupowe wchodzą: pakiet „EasyStart”, opłata za bilety uczestników, wynajęcie toru, nauka pływania pod okiem wykwalifikowanego instruktora, dostosowanie zajęć do umiejętności i potrzeb uczestników, wnikliwa analiza dokonywanych przez nich postępów oraz dostęp do galerii zdjęć. 

Basen przy ul. Namysłowskiej 8:      

Basen sportowy:

 • wymiary: szer. 12,4 m. x dł. 25 m.,
 • 6 torów,
 • głębokość: od 1,10m. do 1,65 m,
 • standardowa temperatura wody;

Basen rekreacyjny:

 • wymiary: 12,4 m. x 8 m.,
 • głębokość od 0,76m. do 0,96 m.,
 • temperatura wody wyższa niż w stanadrdowym basenie.

Basen przy ul. Conrada 6:

Basen sportowy:

 • Wymiary: 25 x 12,5 m (6 torów)
 • Głębokość: 1,20-1,80 m
 • Temperatura wody: 26-28oC
 • Temperatura powietrza: 27-29oC
 • Max. liczba osób na jednym torze: 8 osób
 • Woda filtrowana przez nowoczesny system filtrów z ziemią okrzemkową, oraz uzdatniana przez system pomp dozujących korektor pH oraz podchloryn sodu

Wyposażenie, dodatkowe atrakcje:

 • Basen WHIRLPOOL (jacuzzi)