Jak spędzić czas w domu? cz. 1

Dzisiaj powiem, jak spędzić czas w domu podczas kwarantanny ( i nie tylko! ). Pewnie już posprzątałeś mieszkanie kilka razy i odespałeś wszystkie zarwane noce. Zastanawiasz się, jak można produktywnie i aktywnie spędzić ten czas? Poniżej przedstawię Ci kilka prostych pomysłów, które pomogą Ci zabić domową nudę! 🙂

Jak spędzić czas w domu spis treści:

  1. Gra EASYWAVE.
  2. Jak ćwiczyć w domu?
  3. Czas dla rodziny.

Jak spędzić czas w domu?

GRA EASYWAVE

Przedstawiam Tobie GRĘ EASYWAVE! Dzięki niej Twój wolny czas, będzie aktywnie i rodzinnie spędzony 😄❗️

Jak spędzić czas w domu Jak spędzić czas w domu Jak spędzić czas w domu

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów.

✔️ CZEGO POTRZEBUJECIE❓

piłeczka, 6 szklanek, kartka i długopis,

✔️ PRZYGOTOWANIE:

1. Napisz na małych karteczkach ćwiczenia (patrz zdj.3);

2. Zgnieć je i włóż po 3 do sześciu szklanek;

3. Ustaw szklanki na stole/podłodze (patrz zdj.2);

4. Ustalcie odpowiednią odległość oraz kolejność (zaczyna najmłodszy❗️😜).

✔️ PRZEBIEG GRY:

W rundzie każda osoba ma możliwość rzucić tylko raz. Ważne jest więc dobrze wycelować 😜. Jeśli trafi do kubka losuje jedno zadanie, które ma wykonać w ciągu 30 sekund bądź przez 30 sekund (np. 15 pajacyków musi wykonać W czasie 30 sekund, a deskę musi wykonać PRZEZ 30 sekund). Jeśli mu się uda, zatrzymuje kartkę, jeśli nie, odkłada z powrotem. 

1 KARTKA =1 PUNKT

Koniec gry jest wtedy, gdy wszystkie kartki znajdujące się w szklankach, zostaną zdobyte. Wygrywa osoba z największą ilością punktów.

UDANEJ ZABAWY❗️

2. JAK ĆWICZYĆ W DOMU?

Teraz, gdy nie możemy wyjść z domu, nawet najmniejsza aktywność fizyczna przyda Nam się jeszcze bardziej!! Siedząc w domu, nasza aktywność niekiedy ogranicza się do przejścia między łazienką, kuchnią i pokojami. Sprzyja to odkładaniu tkanki tłuszczowej w naszym organizmie oraz ospałości i zmęczeniu.

Dlatego zachęcam do aktywności domowych. Jednym ze sposobów jest GRA EASYWAVE, a drugim – przygotowany przeze mnie TRENING, który wykonasz samodzielnie W DOMU. Możesz również urozmaicać go dodając swoje ćwiczenia chociażby z dodatkowym sprzętem, używając do tego samodzielnie wykonanych hantelków ( np. z butelek z wodą). Cały trening znajdziesz we wcześniejszym wpisie link tutaj:
https://www.easywave.pl/index.php/2020/03/17/jakcwiczycwdomu/

W zdrowym ciele zdrowy duch!!

3. CZAS DLA RODZINY

Jak spędzić czas w domu

https://pl.freepik.com/darmowe-zdjecie-wektory/osoby

Teraz jest dobry moment, by poświęcić czas swoim najbliższym. Jesteście wszyscy w domu, więc wykorzystajcie to na maxa! Możecie wspólnie spędzać czas na gotowaniu posiłków czy wspólnych rozmowach, podczas których możecie dowiedzieć się czegoś nowego o sobie na wzajem 😉 Zadzwoń do innych członków rodziny, albo połącz się online i prowadź wideo rozmowy z kilkoma osobami naraz 🙂 Internet daje nam tyle możliwości! Dzięki takim programom/aplikacjom jak: zoom, whatsapp, skype, Facebook i inne, możemy skontaktować się z daleką rodziną, nie tylko z tą w kraju, ale i zza zagranicy. Na pewno takie rozmowy poprawią samopoczucie Wam i waszym bliskim, a to teraz jest bardzo ważne!

Odbuduj swoje relacje z rodziną i znajomymi, a zobaczysz, że to przyniesie same dobre korzyści!

About Author

client-photo-1
Jeremi Niedbałowski