Motywacja drogą do sukcesu
Motywacja drogą do sukcesu

Motywacja drogą do sukcesu

W koło nas sporo osób odnosi sukces widzimy to na social media. Tylko to jest wierzchołek góry, a pod tym jest sporo wyrzeczeń, porażek itp. My im zazdrościmy też chcielibyśmy być tak jak oni, sławni bogaci odnieś sukces. Jak to zrobić ? Motywacja drogą do sukcesu? 

1. Wyznacz sobie jasny CEL! 

Mając jasno wyznaczony CEL lub cele wypisz sobie je na kartce, zrób tapetę na telefon przyklej na ścianie, aby móc do nich wracać.

To pomoże Ci w trudnych chwilach, kiedy dopadnie Cię kryzys uświadomić sobie dlaczego to robisz.

Cel najlepiej wybrać jeden wielki i podzielić go na mniejsze np( będę milionerem, najszybszym pływakiem na świecie na 50 m stylem dowolnym! Oczywiście to może być coś innego, ale radzę polecieć grubo. 😀

 

„Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.” – Patrick Süskind

 

Jak już wybrałeś/aś cel to zastanów się jak możesz to osiągnąć? Ile czasu sobie dajesz?

Ramy czasowe, są bardzo ważne tak jak w pracy deadline albo egzamin w szkole musimy do tego czasu się przygotować. A bez ustalenia żadnej konkretnej daty będziemy znajdowali wymówki i przekładali bez końca! 

Niektóre nasze cele będą bardziej złożone i czasochłonne od innych 🙂

2. Przygotowanie do działania!

– Zostańmy przy przykładzie najszybszego pływaka (schemat będzie podobny do każdego celu), aby osiągnąć ten cel trzeba się mu całkowicie poświęcić, będzie trzeba wybrać treningi i zdrowe odżywianie nad imprezami. Dajmy sobie na ten cel 5 lat. Co musisz zrobić, aby to osiągnąć w 5 lat, co trzeba zrobić w ciągu 2 lat, w ciągu 1 roku, w ciągu jednego mięsiąca, 1 tygodnia, 1 dnia?? 

Łatwo powiedzieć ogólnikowo muszę trenować ciężej przez 5 lat, a i zacznę od jutra. NIE !!

Trzeba już działać zadaj sobie pytanie co właśnie mogę zrobić dzisiaj! W tej sekundzie! I każdego kolejnego dnia 

 

„Małe kroki, które robisz do przodu są lepsze niż duże, które tylko planujesz”– anonim

 

Mamy rozpisany plan na najbliższe 5 lat z poszczególnymi etapami! Już wyprzedziłeś/aś konkurencje! 

Kolejnym etapem jest przygotowanie pokoju/mieszkania do pracy i odpoczynku! Na starcie wystarczy posprzątać, przemeblować, odświeżyć. A nawet i pójść dalej wyremontować. ( przyjemniej się spędza czas w czystym ładnym miejscu, niż w ciemnym pomieszczeniu ze starymi rzeczami i bałaganie).

  • Powieść na ścianie swoje ulubione cytaty motywacyjne, zrób zdjęcie swojego celu i też go powieść lub umieść go na tapecie telefonu/laptopa. Taka przypominajka !
  • Znajdź osoby, które odniosły w danej dziedzinie już sukces i je obserwuj. Jak masz możliwość je poznać zrób to (zatrudnij się, zapisz się na szkolenie warsztaty, na treningi), te osoby już przeszły tą drogę, którą zaczynasz można sporo się od nich nauczyć i bardzo przyspieszyć swoją podróż.
  • Sporządź swój plan dnia jakbyś chciał/a, żeby wyglądał.
  • Stwórz swoją playlistę muzyki do treningu, nauki, odpoczynku.

 

„Jeśli potrafisz o czymś marzy, to potrafisz tego dokonać” – Walt Disney

 

3. Realizacja

Jak już zaczniemy nie ma odwrotu podam Ci kilka pomysłów, aby utrzymać się na torach do sukcesu :

  • Ustal swój rytuał pobudki ( zimny prysznic, medytacja, wdzięczność za to co już osiągnąłeś/aś, muzyka motywacyjna, filmiki motywacyjny na yt).
  • Naładuj się energią. Wyobraź, że nasz organizm to bateria i jak jest wyczerpana to nic nie da rady zrobić, ale jak jest naładowana to czasami masz wrażenie, że możesz przenosić góry. Aby naładować nasz organizm potrzebujesz zdrowego odżywiania i odpowiedniej ilości snu (sen i odpowiednie odżywianie opiszę bardziej w kolejnych blogach)
  • Pokaż swoją mową ciała, że już osiągnąłeś/aś cel. Chodź wyprostowany/a, bądź uśmiechnięty/a, ubieraj się i zachowuj jak byś osiągnął sukces (ale żeby Ci woda sodowa nie uderzyła z umiarem). Samą postawą już zyskasz przewagę i uznanie innych.
  • Odetnij się od negatywnych ludzi, którzy Cię ograniczają, stresują, zniechęcają. Zastąp ich osobami ambitnymi, szczęśliwymi, z pozytywnym nastawieniem. Będzie to trudne, ale da Ci same korzyści.
  • Stosuj wizualizacje swojego celu i afirmacje! Powtarzaj sobie to przed snem. Jeżeli będziesz wyobrażał/a sobie jak już osiągnięty jest wymarzony cel, łatwiej Ci będzię go osiągnąć i przyzwyczaić się, a podświadomość już też będzie Cię kierować w tym kierunku.
  • Twórz wieczorem plan na kolejny dzień. Da Ci to przewagę, że po wstaniu i odprawieniu rytuału pobudki, masz jasno wyznaczone rzeczy, które trzeba zrobić. A tak to wstajesz rano i traci się czas na ustalanie planu, a i tak zawsze coś wyskoczy.

 

„Aby osiągnąć wielkie rzeczy, musimy nie tylko działać, ale i marzyć, nie tylko planować, ale i wierzyć”  Anatole France

 

4. Podsumowanie Motywacja drogą do sukcesu.

Przede wszystkim znajdź swój cel, ustal ramy czasowe, podziel na mniejsze części. 

Przygotuj się do realizacji. Zacznij działać teraz z tym co masz TERAZ!

Powodzenia i do zobaczenia na szczycie! 

 

Wcześniejsze wpisy :

Zapraszam na mój Instagram: https://www.instagram.com/jereminiedbalowski/

About Author

client-photo-1
Jeremi Niedbałowski